Παρασκευή, 17 Μαϊος 2024

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ SELF TEST

Καλησπέρα σας,

Σας κοινοποιούμε οδηγίες σχετικά με τα απαιτούμενα self-tests όπως λήφθηκαν από το Τμήμα Γ’ Προσωπικού και Υποστήριξης Επαγγελματικής Κατάρτισης:

Σας ενημερώνουμε ότι η δωρεάν διάθεση των self  tests  από τα φαρμακεία για τους καταρτιζόμενους και τους  εκπαιδευτές των Δημοσίων ΙΕΚ είναι δυνατή από σήμερα Τετάρτη 19-05-2021 όπως για όλη την εκπαιδευτική κοινότητα.  Παραλαμβάνονται 2 tests κάθε φορά, 1 για κάθε εβδομάδα. Για την τρέχουσα εβδομάδα και για το πρώτο test,  η δήλωση του αποτελέσματος  θα γίνει  σύμφωνα με την ΚΥΑ από 17-05-2021 έως 23-05-2021 και για όλα τα υπόλοιπα testsη δήλωση θα γίνεται κάθε Κυριακή.

Η δήλωση του αποτελέσματος  γίνεται στη  ψηφιακή πλατφόρμα:  self-testing.gov.gr

Δήλωση αποτελέσματος self-test για COVID-19

Εάν είστε εκπαιδευτικός (δημοσίου ή ιδιωτικού σχολείου), ανήκετε σε ΑΕΙ, ή ανήκετε σε κάποια άλλη κατηγορία ατόμων που πρέπει να προσκομίσουν δήλωση αποτελέσματος για την πρόσβαση σε σχολική μονάδα ή εκπαιδευτικό ίδρυμα, ή αν δεν ανήκετε σε κάποια από τις άλλες κατηγορίες, μπορείτε εδώ να δηλώσετε θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα self-test και να εκδώσετε τη δήλωση αποτελέσματος:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Γενική Γραμματεία Επαγγελματικης Εκπαίδευσης,

Κατάρτισης, Διά Βίου Μάθησης και Νεολαίας

Διεύθυνση Εφαρμογής Επαγγελματικής Κατάρτισης

Τμήμα Γ’ Προσωπικού και Υποστήριξης Επαγγελματικής Κατάρτισης

Αν. Παπανδρέου 37, 151 80 Μαρούσι "

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 31 guests και κανένα μέλος

eoppep